Blog

Basia Kwinta.pl / Lifestyle  / inne  / 7 inspirujących adresów z sieci

7 inspirujących adresów z sieci

7 inspirujących adresów z sieci

 

Czas na 7 adresów, które odwiedzam regularnie. Wiszą na mojej korkowej tablicy i jeśli potrzebuje weny albo czuje się niedokarmiona wiedzą to klikam właśnie tam. Zauważyłam, że odkąd mam taką listę dużo rzadziej skroluję bezmózgo po Facebooku. Klikajcie, podziwiajcie, a jeśli jeszcze nie macie swojej listy inspirujących adresów, kartki w dłoń!

 

7-adresow

 

BRAINPICKING– prowadzona przez Marię Popovą strona jest absolutnie niezwykła. Pełno tu inspiracji dla wszystkich którzy tworzą cokolwiek. Mnóstwo motywujących manifestów, zapisków znanych pisarzy, notatek, szkiców, cytatów. Jeśli szukasz weny wchodzisz na BRAINPICKING i wychodzisz natchniony. Uwielbiam sekcję „literary jukebox” gdzie Maria regularnie umieszcza cytat ilustrowany ścieżką dźwiękową.

 

untitled-1

 

CRASH COURSE – kanał na YT, na który wchodzę gdy jestem głodna historycznej wiedzy. Znany pisarz John Green wraz ze swoim zakręconym bratem i innymi szaleńcami stworzyli kanał – gigant pełen krótkich lekcji. Filmiki trwają ok. 10 minut, są naszpikowane ciekawą grafiką, a Green mówi o rzeczach trudnych (np.Wojnie Secesyjnej) w sposób zrozumiały nawet dla wielbicieli fizyki kwantowej. Crash Course systematyzuje wiedzę, w banalny sposób tłumacząc fakty, które każdy powinien znać. Dodatkowo osłuchamy się z amerykańskim angielskim, a z czasem zaczniemy rozumiem gagi lektora i grafików żartownisiów.

 

v

 

 VOGUE FRANCUSKI –  wyróżnia się na tle innych witryn magazynów kobiecych. Ma LUZ, bez zadęcia pisze o trendach, kulturze i sztuce. Prosta grafika pozwala skupić się na niewymuszonych stylizacjach. Propozycja przede wszystkim dla znających lub uczących się francuskiego, ale cała reszta może nacieszyć oko francuską nonszalancją.

bywa

 

 eMULTIPOETRY– opcja szczególnie dla Poetów i pseudo poetów, do tego najlepiej Krakusów :), poza tym oczywiście dla wszystkich, którzy lubią pisać wiersze albo poczytać utwory innych. Załóż konto, dziel się swoimi utworami i czytaj komentarze (w tej społeczności nie natrafiłam ani na hejtowanie ani na przesłodzone zachwycanie się każdym użytkownikiem). Podczas spaceru po Krakowie uważnie oglądaj mury budynków, bo wiersze zalogowanych na emultipoetry regularnie pojawiają się na krakowskich budynkach i wszyscy mogą je przeczytać. I ktoś mi powie, że poezja umiera.

 

humans

 

 HUMANS OF NEW YORK – bardzo znana, ale może jeszcze ktoś nie słyszał. Początkowo strona powstała w ramach projektu sfotografowania 10 000 Nowojorczyków na ulicach miasta. Zdjęcia i profil na Facebooku stały się tak popularne, że do fotografii zaczęto dołączać historie portretowanych. Tak dla przypomnienia, że piękni ludzie nie zawsze są wymuskani i chodzą w błyszczących bucikach po czystym chodniku.

 

7-kk

 

 THE SARTORIALIST – jeden z pierwszych blogów pokazujących modę ulicy. Znajdziemy tu wyłowionych z tłumu ludzi wyróżniających się niebanalnym stylem. Autor- Scott Shuman śledzi to, w co ubierają się ludzie na całym świecie, wybiera perełki i publikuje. Jego blog kreuje tendencje, które potem widzimy na wybiegach. Jak widać kolejność nieco się zmieniła.

 

insp

 WEDDING INSPIRASI – to już propozycja głównie dla Panien Młodych i ludzi związanych z branżą ślubną. Moim zdaniem najlepsza strona poświęcona modzie ślubnej. Witryna selekcjonuje kolekcje i wybiera tylko crème de la crème na nadchodzący sezon. Znajdziemy tu popularnych projektantów i początkujących twórców, których suknie zachwycają. Za publikacje na stronie autorzy nie pobierają opłat, zatem nie można wykupić miejsca na portalu. Dzięki temu omija nas oglądanie tysięcy średnich kolekcji. Pozostają wyselekcjonowane propozycje, którymi można nacieszyć oko. Ah.

 

 

No Comments
Post a Comment


Polecane posty

Najciekawsze wpisy na dobry początek

7 wspaniałych

Poznaj topowych projektantów ślubnych na nadchodzący sezon!

Tkaniny na lato

Jakie tkaniny sprawdzą się najlepiej na suknie ślubne w sezonie letnim?

Inspirujące miejsca w sieci

Moja lista inspirujących adresów w sieci.

Pierwsza przymiarka

Twoja pierwsza przymiarka! Na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę?