Blog

Basia Kwinta.pl / Kultura  / książka  / Crème de la crème– listopad

Crème de la crème– listopad

Crème de la crème– listopad

 

Będzie zimowo i bajkowo! Niektórzy mówią, że listopad to zbiór poniedziałków z całego roku. Dla mnie to czas powolnego nastrajania się na grudniowe święta, ciepłe skarpetki i domowe pielesze. Do tego, czy wiedziałyście, że najwięcej sukienek ślubnych zamawia się właśnie w listopadzie?

Zobaczcie jaka śmietanka osobliwości otoczyła mnie w ciągu ostatnich 30 dni.

 

Foto: M&S

Foto: M&S

  • Reklamy Świąteczne 2016: The Guardian publikuję tegorocznych faworytów gatunku. Nie mogło zabraknąć mistrzowskiego Sainsbury, ale  rok 2016 należy do odzieżowych gigantów. Marks&Spencer ujawnia tajniki małżeństwa Mikołaja z Mikołajową, a H&M zabiera nas w podróż zimowym pociągiem. Krótkometrażowe produkcje aplikują świąteczny nastrój na najwyższym poziomie.

 

Harper's Bazaar India

Harper’s Bazaar India

  • Elie Saab Haute Couture Fall/Winter: bajkowości ciąg dalszy. Ten projektant wie jak inspiracje ze świata baśni przenieś na wybieg bez grama kiczu. Wysokie krawiectwo, skrzące się  dodatki i szlachetne tkaniny. Zima świeci blaskiem takich właśnie twórców!

 

  • Albert Einstein: o wybaczaniu i pozbywaniu się żalu. Krótko i przystępnie jak na genialny umysł. Ambitnie i inspirująco, jak zawsze na brainpickings.org.

 

  • The Crown: produkcja Netflixa opowiadająca o losach młodej królowej Elżbiety II. Ciekawie podana lekcja historii najnowszej. Koniecznie obejrzyjcie odcinek o ceremonii zaślubin Elżbiety i Filipa – twórcom udało się świetnie odwzorować oryginalną suknię  ślubną z haftowanego jedwabiu. 

 

  • 5 hoteli z widokiem na zorze polarną: oferta dosyć luksusowa, ale w końcu publikowana we francuskiej edycji Vogue’a, więc można obrosnąć na chwilę w  piórka. Idealne także na niezwykła podróż poślubną.

 

  • 10 najsłynniejszych, artystycznych par:  z kim przez długi czas żyła Frida Khalo i kto inspirował Picassa. Burzliwe związki świata artystów, historie  dzięki którym inaczej spojrzycie na znane obrazy!

 

 

 

Zakupowe nowości:

-a w nich odkrycie marki Zalando Essencial i mój ulubiony grey golf, pięknie wydany Happy Planner od Madama, figurkowe bombki, które kojarzą się z dzieciństwem… no i moja najnowsza książka, która właśnie dotarła na pułki księgarń w całym kraju! 

 

ulubiency

Happy Planer 2017: Madama, 109 zł

Ciepłe Skarpetki: H&M, 30 zł (2pak)

Szary golf: Zalando Essencial, 109 zł 

Paletka cielistych cieni:  Naked Ultimate Basics, 239 zł

Bombki -figurki: Home&You, 13 i 15 zł

Ciepluśka czapka: Superdry, 99zł 

   

 

Premierowo! 

Książka „Jak kupic suknię ślubną i nie zwariować” mojego autorstwa. Już do kupienia w empikach i online!

img_3455 img_3457 img_3458

 

 

 

No Comments
Post a Comment


Polecane posty

Najciekawsze wpisy na dobry początek

7 wspaniałych

Poznaj topowych projektantów ślubnych na nadchodzący sezon!

Tkaniny na lato

Jakie tkaniny sprawdzą się najlepiej na suknie ślubne w sezonie letnim?

Inspirujące miejsca w sieci

Moja lista inspirujących adresów w sieci.

Pierwsza przymiarka

Twoja pierwsza przymiarka! Na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę?