Blog

Basia Kwinta.pl / Panna Młoda  / Pierwsza przymiarka Twojej sukienki

Pierwsza przymiarka Twojej sukienki

 

Pierwsza przymiarka Twojej sukienki

 

 

Na pierwszej przymiarce sukienka zazwyczaj  nie wygląda idealnie. Może być  za długa, odstawać, marszczyć się albo zupełnie nie przypominać Twojej WYMARZONEJ. Nie  wpadaj jednak w panikę. Jeśli tylko wybrałaś sprawdzony salon, kreacja zaraz nabierze kształtów. Zarówno w przypadku sukienki szytej na miarę, jak i modelu gotowego, krawiec lub projektant musi nanieść poprawki bezpośrednio na Pannie Młodej.

Sukienka powinna zostać pospinana szpilkami, odpowiednio dopasowana i wymodelowana. W trakcie poprawek stój prosto i słuchaj wskazówek osoby wykonującej przymiarkę.

Designer taking measurements for a wedding dress

Zwróć szczególną uwagę na tę PIĄTKĘ, a będziesz mogła spać spokojnie aż do  dnia odbioru.

 

  1. Kolor – sprawdź czy sukienka jest w tym kolorze w którym ją zamówiłaś. Pomyłki zdarzają się niezwykle rzadko, ale warto się upewnić.
  2. Długość – żelazna zasada brzmi „zawsze zabieraj buty ślubne na przymiarkę”. Do wysokości  obcasów zostanie docięta sukienka. Pamiętaj, że moment równania długości jest niezwykle istotny, dlatego podczas upinania lub cięcia dołu, stój prosto, nie patrz w dół  i staraj się nie poruszyć. Po wstępnym podcięciu zostaniesz poproszona o przespacerowanie się w sukience (jeśli nie, sama o to poproś). Sukienka nie wchodzi pod buty a jednocześnie nie odkrywa kostki ?  – jest ok.
  3. Dekolt – ułożenie biustu jest kluczowe dla Twojego samopoczucia w Dniu Ślubu, wpływa też na to jak układa się cała sukienka. Po dopasowaniu rozmiaru oceń, jak biust układa się w sukience. Nie powinien wypływać ani się zapadać. Spytaj, czy zakupiony przez Ciebie biustonosz jest odpowiedni (o ile zakładasz go pod sukienkę). Po naniesieniu poprawek powinien być umiejętnie schowany, tak by nie wychodził poza linie kreacji.
  4. Wygoda – oprócz tego, że przejdziesz się w sukience, poruszaj rękami, wykonaj kilka obrotów. Będziesz w stanie w niej swobodnie tańczyć? Jeśli coś budzi Twoje wątpliwości, od razu pytaj!
  5. Kontakt – chodzi o kontakt, z osobą, która wykonuje przymiarkę. Powinnaś czuć się komfortowo. Mów o swoich wątpliwościach, pytaj. Krawiec czy projektant powinien poświęcić czas na dokładne wykonanie przymiarki, odpowiedzenie na Twoje pytania i ewentualnie dobór dodatków. Korzystaj z porad fachowców, a jeśli masz Pamięć świetną ale krótką, przed przymiarką zapisz, o co chciałaś się spytać.
No Comments
Post a Comment