Blog

Basia Kwinta.pl / Panna Młoda  / Sukienka ślubna w rytmie slow

Sukienka ślubna w rytmie slow

Sukienka ślubna w rytmie slow

 

Balans, świadome życie i kupowanie. Coraz więcej z nas polubiło filozofię slow. Zwracamy uwagę na jakość, szukamy lokalnych produktów, uważniej żyjemy. Z pomocą książek i blogów porządkujemy szafę i naszą codzienność. Gdzie jednak miejsce na slow w napompowanej i skomercjalizowanej branży ślubnej? Jak w to wszystko wpisuje się wybór sukienki ślubnej?

Okazuje się, że branża ślubna powoli luzuje sztywny gorset a offowe targi ślubne coraz liczniej pojawiają się na ślubnej mapie Polski. 

Jak i gdzie szukać sukienki, która wpisuje się w filozofię slow?

 

Gdzie szukać sukienki ślubnej na slow ślub?

 

♥ Second hand: czasem trzeba kilku wypraw po najlepszych szmateksach w mieście, ale przy odrobinie szczęścia możesz trafić na piękną kreację vintage. Plusy? Niepowtarzalna sukienka ślubna w bardzo korzystnej cenie.  Możesz ją przerobić, skomponować z nietuzinkowymi dodatkami i stworzyć genialną, ślubną stylizację.

 

♥ Salon Ślubny/Atelier Projektanta: wybieraj twórców lokalnych, którzy pracują z  naturalnymi tkaninami najlepszej jakości. Krawiectwo wysokie to gwarancja, że sukienka, choć droższa, spisze się na medal i  wytrzyma weselną zabawę. Po ślubie możesz takiej sukience dać drugie życie, albo sprzedać kolejnej Pannie Młodej.

Zobacz co zrobić z sukienką po ślubie!

 

♥ Sieciówka: mimo słabej jakości i wątpliwych warunków wytworzenia takiej sukienki, w sieciówce również możesz znaleźć interesującą ofertę. Na mocno przecenione perełki można  trafić np. w TK MAXX czy buszując po net-a-porter.

 

♥ Używana: pośród chińskich podróbek i kosmicznie drogich sukienek z luksusową metką, w sieci znajdziesz mnóstwo ofert sprzedaży sukienek  używanych.  Raz założone, czekają na kolejną właścicielkę. Pamiętaj, by taką sukienkę zawsze zmierzyć przed zakupem. Powinna być wyczyszczona i wyprasowana.

 

abcd

 

Slow sukienkowe przykazania:

 

Uczciwie: bądź uczciwa wobec siebie. Szukaj SWOJEJ sukienki, nie ulegaj presji otoczenia. Bądź też uczciwa wobec wykonawców kreacji.

Rozluźnij swój gorset: hasło „suknia ślubna” potrafi spiąć nawet najbardziej wyluzowane dziewczyny. Jeśli poszukiwania sukienki zaczynają Cię stresować, zamiast się cieszyć chodzisz naburmuszona, czujesz presję – zatrzymaj się. Ślub to coś wyjątkowego. Zakup sukienki ślubnej powinien sprawiać frajdę. Choć to tak ważna kreacja, nie daj się zwariować. Od rodzaju szlifowania kamyczków na sukni nie zależy na szczęście ani Twoje życie, ani losy wszechświata.

Myśl praktycznie: sukienka i dodatki wcale nie muszą być jednorazowe. Planując zakupy pomyśl, czy i jak będziesz mogła wykorzystać je w tworzeniu dziennej garderoby.

 

 

 

Szukasz inspiracji i pomysłów na ślub w swoim rytmie? Wybierz się na najbliższe offowe targi ślubne:

 

Łodź: Przestrzeń działań kreatywnych 

Czechowice-Dziedzice: Targi i slow eventy  

Gdańsk: Alternatywne targi ślubne

Wrocław: Concept Weddings – Targi Ślubne

x5qyulqympu-sweet-ice-cream-photography-(1)

 

Co sądzicie o „odpompowanych ślubach” i czym dla Was jest ślub w rytmie slow? 

 

 

 

No Comments
Post a Comment