Blog

Basia Kwinta.pl / Panna Młoda  / Białe pogrubia, czyli 7 sukienkowych mitów

Białe pogrubia, czyli 7 sukienkowych mitów

Białe pogrubia, czyli sukienkowych 7 mitów

Czas obalić mity, które krążą w ślubnej stratosferze od dawna, mącąc w i tak już zakręconych głowach Panien Młodych.

Przekonacie się same, będąc w dobrej ślubnej przymierzalni, ale po co czekać ?

 

1. Biały pogrubia. Wiadomo: czarny wyszczupla, biały pogrubia. Każdy, kto mierzył białe i czarne leginsy wie, o czym mowa. Tylko jakim cudem mnóstwo Panien Młodych wygląda obłędnie w białych sukienkach? Wszystkie są miss fit?

O ile rzeczywiście kolor ma wpływ na to, jak wygląda nasza sylwetka, to decydujący jest krój! Odpowiednio dobrany odcień bieli w połączeniu z fasonem może wyciągnąć z sylwetki wszystkie atuty i dodać lekkości.

 

2.Tiul pogrubia. Puchaty, bezowaty tiul. Kojarzy się z mocno drapowaną princessą, w której Panna Młoda wygląda jak śniegowa kula.

A jednak tiul, jak każda tkanina ma wiele gatunków (polecam włoskie lub jedwabne). Do tego można go układać i kroić na dziesiątki sposobów. Wszystko zależy od umiejętności krojczych i krawców, ale w sukni z tiulu można wyglądać zwiewnie i delikatnie. Spójrzcie tylko na Madine z kolekcji Sabe Harmony, która pokryta jest w większości właśnie tiulem jedwabnym!

 

3.Długie rękawy ukryją ręce. Złota zasada prowizorki – jak coś jest brzydkie, trzeba to zakryć. W wypadku rękawów (które uwielbiam w sukniach ślubnych) bywa różnie. Wszystko zależy od ich kształtu i tkaniny. Mogą niestety wizualnie obciążyć i skrócić ręce. Zawsze warto zmierzyć krótki rękawek i suknie na ramiączkach, choćby dla porównania. Zamiast zakrywać ręce, podkreśl szałową talię albo obłędny dekolt.

 

4.Bardotka to najlepszy stanik do sukni. Legenda głosi: sukienka ślubna nierozerwalnie łączy się z bardotką. Panny Młode wybierają ten krój, jako najlepszy i jedyny do ślubnej kreacji. A przecież dzięki wyobraźni projektantów mamy mnóstwo rodzajów dekoltów, a dzięki naturze, mnóstwo rozmiarów i kształtów biustów. Są oczywiście Panie które powinny wybrać właśnie bardotkę. Ale jest to tylko jedna z wielu opcji. Zawsze pytajcie w salonie, jaki biustonosz do konkretnej sukienki wybrać. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o doborze biustonosza, przypominam mój stanikowy wpis.

 

5.Gorset to niewygodny, średniowieczny wynalazek. Gorset może być niewygodny, jeśli jest:

źle odszyty,

źle założony

lub

wykonany z nieodpowiednich materiałów.

Nie zawsze jednak pod hasłem gorset kryje się sztywna zbroja, w której Panna Młoda nie jest w stanie pochylić się po ciastko. Lekka, usztywniana konstrukcja, uszyta ze sztywnika wspartego giętkimi fiszbinami – to także gorset. Wyżłobi talię i zwiększy komfort noszenia, szczególnie w przypadku sukienek bez ramiączek.

 

6.Szeroki dół zasłoni szerokie biodra. Panny Młode o figurze klepsydry często chcą zasłonić biodra pod puszystą warstwą tiulu lub za zasłoną satyny. Efekt jest zazwyczaj odwrotny od zamierzonego. Fasony bardziej opływowe – literka A, empire a nawet syrenka wysmuklą optycznie biodra. Szeroki dół i duża ilość warstw spotęgują efekt masywnych bioder.

 

7.Prosta suknia to tania suknia… i łatwa do uszycia. Prosta sukienka – czyli gładka, klasyczna w formie, bez ozdób, to kreacja najtrudniejsza do wykonania. Każda fałdka, skrzywiony szew czy złe skrojenie będzie od razu widoczne. Wymaga od krawca niezwykłego kunsztu i wyczucia.  Do tego tkanina musi być świetnej jakości (a co za tym idzie sporo kosztować) by obroniła się sama. Dlatego takie sukienki często są najdroższe, choć na pierwszy rzut oka „takie proste”.

 

Spotykałyście się z wymienionymi mitami? A może macie swoje mity, które radzicie wyrzucić z głowy Przyszłym Pannom Młodym ? Dajcie znać!

2 komentarze
  • Paula
    31 sierpnia 2017 at 18:14

    Wiele z tych rzeczy dowiedziałam się właśnie od krawcowej z mojego salonu dzięki temu nie bałam się zaszaleć z krojem i fasonem sukni.

Post a Comment