Blog

Basia Kwinta.pl / Bez kategorii  / Trendy 2018/2019 czyli gorąca 7

Trendy 2018/2019 czyli gorąca 7

Trendy 2018/2019 czyli gorąca 7

Zanim zabierzemy się za poważne i trudne zadania w nowym roku, warto rozkręcić się czymś miłym, lekkim i przyjemnym. Ot np. trendy. Niby wszyscy wiedzą, ale nie zaszkodzi sobie jeszcze pooglądać.

 

1. Suknie „transformers”  czyli 2 w 1 a nawet 3 w 1.

Już nie musimy decydować czy  długa czy krótka, szeroka czy wąska. Wszystko znajdziemy w jednej sukience,  za sprawą dopinanych spódnic, doczepianych dołów a nawet zdejmowanych rękawów. Coś czuję, że ten trend na dłużej zagości w przymierzalniach. To wielki ukłon w stronę wygody i praktyki. W reszcie Panna Młoda może bez skomplikowanych przebieranek zmienić sukienkę na krótką albo mniej rozłożystą i bawić się wygodnie do rana.

2. Kolory

Czekałam, czekałam i wreszcie mam je! Szare, różowe, niebieskie, srebrne, burgundowe. Name it! Strona praktyczna – możemy wykorzystać sukienkę na inne okazje.  Strona wizualna – są takie dziewczyny i takie śluby! (i takie tkaniny), którym potrzeba trochę koloru.

3. Kobieco

Dekolty plunge, podkreślone biodra, wyeksponowane nogi. Byle z umiarem, nie wszystko naraz i tak jak lubicie. Obok stylu boho romantic pojawił się sexy glamour, który idealnie pasuje do wyrazistej urody i zdecydowanego, silnego charakteru.

4. 3D

Odstające płatki, kwiatki, frędzle.  Strukturalnie, teksturowo i wielowymiarowo. Uwaga! Takie rozwiązania mogą dodać objętości, świetnie więc sprawdzą się np. przy drobnym biuście. Zdobienia 3D na dekolcie optycznie powiększą miseczkę o rozmiar.

5. Transparentnie

Prześwity doszły do głosu już dwa sezony temu, ale teraz na pierwszy plan wyszły warstwy. Kilka, prześwitujących spod siebie a na końcu ledwo widzialne zarysy ciała.

6. Panna Migotka

Panny Młode często wzdrygają się na słowo błysk. Ba, sama też się czasem wzdrygam.  Chcą skromnie i delikatnie. Ale w głębi duszy wiele z nich chce tego dnia trochę pobłyszczeć. Dlatego pojawił się ten trend. Tkaniny nabrały blasku, migoczą, subtelnie odbijają światło. Ręcznie wyszywane cekinami koronki i tkaniny z połyskującą nicią. Tyle wystarczy by zaspokoić wewnętrzną sroczkę.

7. Geometryczne koronki

Kwiaty kwiatami, świetne sprawdzą się w sukienkach rustykalnych , ale do nowoczesnych kreacji projektanci użyli  koronek utkanych w formy geometryczne. Koła, półkola, wycinki figur nawiązują do wzorów z lat 20tych. Zdecydowanie brakowało ich w poprzednich sezonach. Jeśli już kwiaty, to na tzw. „plastrze miodu” czyli grubo utkanej, szerokiej siatce.

 

 

 

1 Comment
Post a Comment